Τετάρτη 12 Ιανουαρίου 2011

ΠΡΩΤΙΑ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΤΟΥ ΔΟΥΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ

Την πρώτη θέση στο διεθνές τουρνουά χαντ-μπολ Duke 2011 -που διοργανώνει κάθε χρόνο η ομάδα του Δούκα στην Αθήνα- κατέλαβε η ομάδα παμπαίδων του Ζαφειράκη, η οποία στον τελικό νίκησε τη σέρβικη S.K. Beograd με 31-30 στην παράταση! (Τελικό σκορ 26-26.) Ήταν ένας αγώνας που θύμισε Α1 και έγινε στο κατάμεστο Αθλητικό Κέντρο Δαϊς του Δούκα. Η ομάδα μας αν και ήταν πίσω στο σκορ μέχρι και πέντε τέρματα (14-19 στο 30΄) κατάφερε να μειώσει τη διαφορά και να ισοφαρίσει στην τελευταία επίθεση στέλνοντας το ματς στην παράταση. Εκεί έγινε ένας αμφίρροπος αγώνας με τελικό νικητή το Ζαφειράκη.

Σύνθεση (Δεληχρήστος): Λιούμης, Ράνος, Θεοδωρόπουλος 5, Λογγιτζίδης, Τούφας 11, Πινακούδης, Ρότζιος Π. 5, Γαλανός, Τσάτσας 5, Τσαγκεράς 1, Μαντζώρος 1, Γκουλαξίδης, Παπαδής, Βεζυριανόπουλος 3, Ρότζιος Γ., Ρέτζιος, Τζουβάρας.
* Η ανδρική ομάδα μπαίνει ξανά στο χορό της Α1. Το Σάββατο στις 6μμ αγωνίζεται στην Αθήνα με τον Ιωνικό.