Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

«Διπλό» του Ζαφειράκη στο μπάσκετ στην Αλεξάνδρεια!

Μια ακόμη νίκη πέτυχε η ομάδα μπάσκετ του Ζαφειράκη , στην έδρα της Αλεξάνδρειας αυτή την φορά με σκορ 70-55.
 Στο πρώτο ημίχρονο, ο ενθουσιασμός των γηπεδούχων από την μια μεριά και η χαλαρότητα στην άμυνα από τους φιλοξενούμενους , έφερε το σκορ στο 36-34 επί των γηπεδούχων.
Στο δεύτερο ημίχρονο , η άμυνα του Ζαφειράκη ( η καλύτερη μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα) έκανε τους γηπεδούχους να πετύχουν μόλις 19 πόντους και έτσι το παιχνίδι να λήξει με 70-55.
Η  προσοχή της ομάδας πλέον στρέφεται στο μεγάλο παιχνίδι του επόμενου Σαββάτου όπου ο Ζαφειράκης αντιμετωπίζει εκτός έδρας και πάλι την πρωτοπόρο και αήττητη ομάδα του Αιγινίου.
Η σύνθεση: ( ΠΟΥΡΛΙΔΑΣ)  ΒΑΙΓΚΑΝΤ, ΣΠΟΡΕΛΑΣ , ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ 4 , ΖΙΑΝΝΗΣ 4 , ΤΣΑΚΙΡΗΣ 17 , ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ 17(3) , ΓΚΑΝΑΣ 9 (1) , ΣΚΟΥΛΑΡΙΩΤΗΣ 9 , ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ 4 , ΧΕΙΜΑΡΙΟΣ , ΜΙΛΗΣ 6 , ΚΑΠΝΑΣ .