Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2012

Φιλικό Καμπανιακός - ΦΑΣ Νάουσα 2-4

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Νάουσα μέσα στη Χαλάστρα, νικώντας τον Καμπανιακό με 2-4.
Ο Καμπανιακός αγωνίζεται στη Δ΄Εθνική στο Β όμιλο και αποτελείται από έμπειρους και νεαρούς παίκτες, καθώς έχει στο ρόστερ του παίκτες όπως τον Κελπέκη πρώην τερματοφύλακα του Ηρακλή και της Βέροιας. Για άλλη μία φορά άριστη εμφάνιση των νεαρών παικτών της Νάουσας.
Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν:Παπαδόπουλος, Μπουλγκουρίδης, Περηφανόπουλος, Πέικος, Ιορδανίδης, , Αργυρίου Π, Αργυρίου Γρ., Καραλιόπουλος, Πασχάλης, Γασπαράτος, Παπαδής.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι:Μπουμπουλέντρας, Κελεσίδης, Ζούρκος, Θεοδωρόπουλος, Νίκου, Καραμεταξάς, Παραστατίδης, Πιπινίκας, Ιωαννίδης, Σαμαράς, Μουρίκι.

1ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ

3ο λεπτό: Από το ύψος του κόρνερ ο Γασπαράτος κάνει σέντρα σουτ αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.
10ο λεπτό:  Τετ α τετ του Καμπανιακού και πολύ καλή απέκρουση του Παπαδόπουλου
19ο λεπτό:  Ο Πέικος με ένα πολύ εντυπωσιακό και έξυπνο σουτ, από το κέντρου του γηπέδου, βλέποντας τον Κελπέκη έξω από τα δοκάρια του ανοίγει το σκορ σημειώνοντας το 0-1.
25 λεπτό:  Δυνατό σουτ του Γασπαράτου έξω από την περιοχή, που καταλήγει όμως στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Καμπανιακού.
31ο λεπτό:  Πολύ όμορφο σουτ στην κίνηση από τον Καραλιόπουλο, δυσκολεύοντας τον Κελπέκη ο οποίος κάνει την απόκρουση του αγώνα βγάζοντας τη μπάλα κόρνερ.
40ο λεπτό:  Κάθετη μπαλιά από τον Γρ. Αργυρίου στον Πασχάλη, πρόλαβε ο Κελπέκης.
45ο λεπτό:  Αντεπίθεση του Καμπανιακού, πολύ καλή έξοδος από τον Παπαδόπουλο.

2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ

50ο λεπτό:  Ο Πασχάλης Αργυρίου κερδίζει πέναλτι, το οποίο εκτελεί με επιτυχία ο Γασπαράτος  κάνοντας το 0-2.
56ο λεπτό:  Μετά από λάθος της άμυνας της Νάουσας και από πλάγια ο Καμπανιακός μειώνει σε 1-2
71ο λεπτό:  Ο Καμπανιακός ισοφαρίζει με πολύ ωραίο πλασέ από το ύψος της περιοχής και αριστερά, κάνοντας το 2-2.
77ο λεπτό:  Σε απευθείας φάουλ του Καμπανιακού και από αριστερά εκτός περιοχής αποκρούει σωτήρια ο Μπουμπουλέντρας.
80ο λεπτό:  Μετά από κλέψιμο της μπάλας στο χώρο του κέντρου ο Νίκου με ωραία assist βρίσκει κάθετα τον Πιπινίκα και αυτός με ωραίο σουτ σημειώνει το 2-3.
89ο λεπτό:  Σε σουτ του Παραστατίδη μέσα στην περιοχή η μπάλα βρίσκει σε χέρι αμυντικού και ο διαιτητής δείχνει το σημείο του πέναλτι. Το εκτελεί εύστοχα  στη γωνία ο Καραμεταξάς κάνοντας το σκορ 2-4.