Δευτέρα 30 Απριλίου 2012

Έβρεξε μετάλλια για τον αθλητικό σύλλογο ΚΕΝΤΑΥΡΟ Νάουσας

Με μεγάλη επιτυχία έγινε την Κυριακή 29 Απριλίου το ανοιχτό τουρνουά ΚICK BOXING - LIGHT CONTACT παράλληλα με το πρωτάθλημα SEMI CONTACT ,υπό την αιγίδα της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Κick Boxing.
Η διοργάνωση έγινε στον Π.Μυλότοπο Γιαννιτσών και πήραν μέρος πάνω απο 20 σύλλογοι με 400 τουλάχιστον αθλητές.
Μέσα στους  συλλόγους που συμμετείχαν ήταν και  ο αθλητικός σύλλογος  ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ  (με προπονητή τον κ. Γεώργιο Καισαρίδη ) που σάρωσε κυριολεκτικά τα μετάλλια αφήνοντας της καλύτερες εντυπώσεις σε όσους παρακολούθησαν τους αγώνες. Με 19 αθλητές και 21 μετάλλια ¨συγκομιδή¨ έφυγαν από το γήπεδο  οι αθλητές του συλλόγου.  Αναλυτικά στο Light Contact κέρδισαν στις μονομαχίες οι : Nίκος Κάρτας , Δημήτρης Μπιλιούρης , Ρία Κουρκούτα και Νίκος Δαμιανίδης  (σε 2 αναμετρήσεις) . Επίσης στο Semi Contact κέρδισαν στις μονομαχίες οι :  Aθηνά Βασιλειάδη , Αναστασία Βασιλειάδη , Κώστας Βασιλειάδης , Φώτης Παπουτσής , Δημήτρης Μουραφετλής (σε 2 αναμετρήσεις) , Γιώργος Βάντσιας , Γιωργία Αραμπατζή (σε 2 αναμετρήσεις) , Γιώργος Κοκκινούλης .
Στο Πρωτάθλημα Semi Contact πήραν της εξής Θέσεις ανα κατηγορία. 1η θέση : Θωμάς Ιωάννου , 2η Θέση  : Kώστας Μίγγας , 2η Θέση : Γιώργος Βάντσιας , 2η Θέση : Γρηγόρης Σερδάρης , 2η Θέση : Σωκράτης Μάρας , 3η Θέση : Γιάννης Ουγκρίνης ,4η Θέση Κώστας Κουρτόπουλος και Άγγελος Αιγίδης.